Mário a Mária

Autor: Mária Škamlová | 29.1.2013 o 16:25 | (upravené 30.1.2013 o 12:31) Karma článku: 7,94 | Prečítané:  647x

„Ale toho pilsnera máte dobrého!“ „Ja viem.“ A to boli naše posledné slová na rozlúčku. Väčšina ľudí ma zvykne presviedčať, že som z Československa. A tak vysvetľujem čo najcitlivejším spôsobom, že ich presvedčenie nie je tak celkom aktuálne... Zaspali približne 20 rokov.  Jemu som povedala, že som zo Slovenska, no on trval na Prahe a ja som nenástojila.

 

Rozprával mi o všetkom a o ničom. Už je to dlho, čo som sa s touto našou zvláštnou univerzitnou postavičkou chcela zoznámiť. Volá sa Mário, ja sa volám Mária. Môže mať tak päťdesiat. Jeho vlasy už dávno stratili svoju pôvodnú farbu, no tvár má sviežu, stále zvedavú na ľudí. Verí, že polícia ovláda pomocou magnetických vĺn ľudské hlavy a robí z nich otrokov modernej doby. Že u nás v Československu to  hádam ešte také vážne nebude, ale tu v Taliansku je to hrozné. Tie vlny z ľudí ťahajú energiu, stávajú sa z nich anorektici, prostitútky a bezdomovci. Ale že aj u nás v Československu takých ľudí stretol. Len ich ešte nie je tak veľa... No sú aj u nás. Sú.

Aj som si pamätala akou psychickou poruchou Mário trpí, spomínal ho raz cez prednášku jeden náš profesor. No zabudla som. Vlastne rozmýšľam, že sa za ním zastavím aj zajtra a vymyslíme spolu plán ako to nebezpečné vyžarovanie zastaviť. Ako ľuďom vrátiť stratenú energiu. Možno otvoríme nejaký vlastný rehabilitačný ústav a budeme ich nanovo učiť farby, chute, vône a budeme im ukazovať čudné objekty ako lietadlo, na ktoré dnes s otvorenými ústami hľadelo dieťa z kočíka div si nevytočilo krk.

A keď budú nanovo vidieť svet farebne, bude im chutiť v ňom žiť a naučia sa unášať vôňami neznámeho, tak začneme dohovárať aj iným štátom, aby s podobnými opatreniami začali.

„Viete, aj u nás sú, ale u vás...u vás je to naozaj tragédia. Robte s tým niečo, pán prezident.“

Krok za krokom...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.


Už ste čítali?